Edukacja

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Ryki, wszystkim pracownikom placówek oświatowych z terenu naszej gminy składamy serdeczne życzenia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2019/2020 - w imieniu władz samorządowych Gminy Ryki składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości.

Gimnazjaliści marzą, by wzorem Wojciecha Trąmpczyńskiego zasiąść w Sejmie

Uczniowie klasy III gimnazjum z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rykach starają się o mandat poselski na XXV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, który obradować będzie na ul. Wiejskiej w Warszawie 1 czerwca 2019r.

Krew ratuje życie!

Gmina Ryki oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęca gorąco mieszkańców Ryk i okolic do wzięcia udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie 06.02.2019 r. (środa) w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach przy ul. Wyczółkowskiego 10.

Szkolenie dla przedsiębiorców

Niepodległość- to dziś polski dom, polska szkoła, czyli obchody Tygodnia Niepodległości w PSP nr 2 w Rykach

W konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość” 257 szkołom i placówkom oświatowym z całej Polski przyznano dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Za trud, za uśmiech, za serce – dziękujemy”, czyli Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W piątek 12 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, na które przybyli zaproszeni goście: dyrektor Samorządowej Administracji Szkół i Przedszkoli p. Barbara Pawlak, Ksiądz Kanonik Krzysztof Czyrka, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektorzy placówek oświatowych gminy Ryki, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.