Rajd Szlakiem Przydrożnych Kapliczek za nami

Tadeusz Stoń
wtorek, 02 sierpień 2016 12:11
A- A A+

31 lipca 2016 r. odbył się rajd nordic walking „Szlakiem przydrożnych kapliczek” Rajd zorganizowany przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Rykach panią Dorotę Wesołek oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach zgromadził na starcie 23 osoby w tym 2 letnią Alicję.

Trasę długości 10 km i 200 metrów wyznaczyły uczestniczki Rajdu, członkinie Koła Gospodyń w Bazanowie, panie: Alina Gruza, Jadwiga Miłosz, Genowefa Kryczka i Bożena Radko. Na pytanie jednego z uczestników Rajdu, dlaczego jest 10 km a nie 7 km jak planowano?, panie oznajmiły: W Bazanowie i okolicach jest tyle do zobaczenia, że to jest i tak za krótko. Zwolennicy marszu z kijkami, prowadzeni przez instruktora Tadeusz Stonia, rozpoczęli i zakończyli wędrówkę przy świetlicy wiejskiej w Nowym Bazanowie. Szlak Rajdu przebiegał przez płaskie, pagórkowate i malownicze tereny Nowego Bazanowa, Ogonowa, Janisz i Starego Bazanowa. Spotykane na trasie kapliczki witały wędrowców białymi kolumnami, strzelistymi krzyżami ogrodzonymi czasami pochylonym płotem. Każda z szesnastu napotkanych kapliczek niepowtarzalna, skrywająca swoje tajemnice i historie, skłaniająca chociaż do chwilowej zadumy. Pomimo deszczu, który w trakcie Rajdu padał przez kilka minut, wszyscy uczestnicy przybyli na metę zadowoleni, gdzie ze względu na psującą się pogodę na wszystkich, zamiast ogniska, czekał przygotowany przez panie z Koła Gospodyń w Bazanowie ciepły posiłek. Na deser, spalone na trasie ponad 700 kalorii, można było uzupełnić smacznymi kawałkami ciasta. Na zakończenie pani Dorota Wesołek, nie kryjąc wzruszenia, z zadowoleniem podziękowała wszystkim za udział i wyraziła chęć współorganizowania kolejnego rajdu.

 

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.