Sportowa niedziela w Bazanowie

wtorek, 16 sierpień 2016 12:33

Tym razem pogoda dopisała. Przełożenie sportowej środy na niedzielę okazało się organizacyjnym strzałem w dziesiątkę i wszyscy ci, którzy w niedzielne popołudnie 14 sierpnia przyszli na boisko szkolne w Bazanowie nie mogli narzekać na nudę.

Każdy z obecnych mógł wziąć udział w konkursach i zabawach sprawnościowych przygotowanych przez Tadeusza Stonia z MGOSiR w Rykach.

Nie zabrakło zabaw dla dzieci i przedszkolaków, do których chętnie włączali się ich rodzice i dziadkowie. Mężczyźni pokazywali swoją siłę w przetaczaniu słomianych beli, kobiety rywalizując w wyścigu propagowały nordic walking. Długa kolejka osób oczekiwała na sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich w konkursach strzelania z wiatrówki i łuku, które bezpiecznie przeprowadził Grzegorz Druzd.

Bez względu na zajęte miejsce, każdy z uczestników zabaw i konkursów otrzymywał upominki i nagrody, które bezpośrednio po zabawie wręczała gospodyni niedzielnej imprezy Przewodnicząca Rady Mejskiej w Rykach pani Dorota Wesołek. Jak zwykle dużą popularnością cieszył się dmuchany zamek oraz trampolina na której dzieci zręcznie „kręciły fikołki”. Stracone kalorie można było uzupełnić wspaniałymi goframi z owocami serwowanymi przez bazanowską młodzież.

Finałem wspólnej zabawy było przeciąganie liny po którym wszyscy obecni na imprezie otrzymali zaproszenie na ognisko, gdzie czekała pieczona na ruszcie kiełbaska.