Podlodowe zawody o Puchar Burmistrza Ryk

piątek, 17 luty 2017 12:44

W niedzielne przedpołudnie 5 lutego przy lekkim mrozie i prószącym z nieba śniegu odbyły się na stawie Skalskiego w Rykach Podlodowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Ryk. Zawody organizowane przez Koło PZW Czysta Woda i MGOSiR Ryki zgromadziły na starcie 27 uczestników w tym jedną kobietę.

Podczas czterogodzinnych zmagań główną zdobyczą były okonie, które nie mając regulaminowego wymiaru 18 cm musiały natychmiast wrócić do wody. Po sygnale kończącym zawody wszyscy uczestnicy chętnie kierowali swoje kroki w stronę wielkiego garnka (kociołka) w którym czekała na nich gorąca i treściwa grochówka. Główną nagrodę w postaci okazałego pucharu i wartościowej nagrdy rzeczowej zdobył Mariusz Żaczek z dorobkiem 174 pkt. Kolejne miejsca i nagrody zdobyli: II Sylwester Gransztof 98 pkt., III Angelika Banach 71 pkt., IV Ryszard Gransztof 37 pkt. V Adam Papiernik 31 pkt.