Tropem Wilczym - bieg pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

czwartek, 22 luty 2018 12:17

Gorąco zapraszamy 4 marca br. o godzinie 14:00 do Zalesia k.Ryk na Bieg Tropem Wilczym w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” upamiętniającego żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Jest to bieg w ramach VI edycji ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym, nad którym Patronat Honorowy sprawuje prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda - w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Inicjatorem, organizatorem głównym i koordynatorem „Biegu” jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnym Krajowy Związek Żołnierzy AK Koło w Rykach oraz Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek przy wsparciu grupy biegowej Biegusiem.pl Impreza ta jest największym „BIEGIEM PAMIĘCI” w Polsce i cieszy się popularnością w całym kraju, na stałe wpisując się do ogólnopolskiego kalendarza biegowego. Przedsięwzięcie ma na celu nie tylko propagowanie sportu i zdrowego trybu życia, ale przede wszystkim upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych i ich roli, jaką odegrali w historii Polski.